tekwill

Tekwill Junior Ambassadors

Din totalul de 600 de echipe, 1200 de elevi și aproximativ 400 de profesori, participante la toate 6 categorii au fost selectate:

- Antreprenoriat: 12 echipe finaliste

- Design grafic: 13 echipe la treapta gimnazială și 13 echipe la treapta liceală

- Proiectare și Dezvoltare Web: 12 echipe la treapta gimnazială și 12 echipe la treapta liceală

- Aplicații Mobile: 12 echipe

- Inteligența Artificială: 12 echipe 

- Programarea Algoritmilor: 12 echipe 

În data de 8 aprilie, cele 98 echipe finaliste au participat la etapa de jurizare prezentându-și proiecte iar ulterior au fost selectați câștigătorii concursului!

Felicităm toți participanții pentru efortul depus și vă dorim mult succes la a 3-a ediție „Tekwill Junior Ambassadors”. 

Lista echipelor învingătoare, poate fi consultată aici:

Antreprenoriat
Raion Denumirea instituției de învățământ

Numele, prenumele profesorului 

Denumirea echipei

Membrii echipei

Locul

Chișinău Liceul Teoretic "Grătiești” Prohor Inga Compania școlară BioLife Tataru Cătălin
Budeanu Daniel
Locul I🥇
Florești Liceul Teoretic "Ion Crangă" Carauș Tatiana SRL Imperial-Art Beiu Anastasia
Singureanu Olga
Locul II🥈
Cantemir Liceul Teoretic ,"Dimitrie Cantemir” Olteanu Aurelia ECOGAZ CABAC BIANCA,
ONUȚA NICOLETA
Locul III🥉
Anenii Noi Liceul Teoretic ,"Emil Nicula", s. Mereni Zlotea Maia LIFE ON BIKE Scobioală Daniela,
Deleu Iana
Mențiune

Design Grafic - Treapta gimnazială

Raion Denumirea instituției de învățământ Numele, prenumele profesorului  Denumirea echipei Membrii echipei

Locul

Chișinău Liceul Teoretic "Da Vinci” Sîrbu Irina Monster Ham Cuhal Andreea-Daniela
Pripa Maxim
Locul I🥇
Chișinău Liceul Teoretic "Da Vinci” Sîrbu Irina Amazing House Vetrilă Marius
Hangan Gabriel
Locul II🥈
Chișinău Liceul Teoretic "Constantin Negruzzi” Ceban Tatiana Apollo Ciugureanu Adrian
Moraru Daniela
Locul III🥉
Bălți Liceul Teoretic "Dimitrie Cantemir" Șuiu Tatiana Graph_In Vasilieva Valeria
Maxamciuc Roman
Mențiune
Design Grafic - Treapta Liceală
Raion Denumirea instituției de învățământ Numele, prenumele profesorului  Denumirea echipei Membrii echipei

Locul

Chișinău Liceul Teoretic "Natalia Gheorghiu” Tatarciuc Liudmila Музей села Malcenco Miroslav,
Cercașina Sofia
Locul I🥇
Chișinău Liceul Teoretic Republican "Aristotel” Cerbusca Pavel SA 89 Dunas Andreea,
Latu Claudiu
Locul II🥈
Comrat Теоретический лицей имени "M. Guboglo" Culeva Tatiana Hakikat Денова Эльмира,
Желяпова Ксения
Locul III🥉
Chișinău Liceul Teoretic "Ștefan cel Mare” Bobeica Rodica Ad Astra Scutaru Marinela,
Postolache Dumitru
Mențiune
Proiectare și Dezvoltare Web - Treapta gimnazială
Raion Denumirea instituției de învățământ Numele, prenumele profesorului  Denumirea echipei

Membrii echipei

Locul

Criuleni L.T.”Mihai Stratulat” s.Bocsana Frunza Elena SuperMinds Țanga Daniel, Șalin Anton Locul I🥇
Comrat Гимназия-детсад им. С. Демиреля, мун Комрат Братунова Вера Dailk design Герца Михаил, Блудой Дмитрий Locul II🥈
Chișinău Liceul de Creativitate şi Inventică "Prometeu-Prim" Zaim Sofia FamiPowerPoint Rodideal Alexandru, Sîrbu Cristian Locul III🥉
Florești Liceul Teoretic Ștefănești Balan Ion Winners Cebotari Renata, Lungu Ștefan Mențiune
Proiectare și Dezvoltare Web - Treapta liceală
Raion Denumirea instituției de învățământ Numele, prenumele profesorului  Denumirea echipei Membrii echipei

Locul

Floresti Liceul Teoretic "Miron Costin" Floresti Procopii Tatiana Run The Code Coșciug Vlad, Bivol Alexandru Locul I🥇
Chișinău LTR ,,Aristotel" Papuc Marcela Nefertum Grosu Rafael, Dunas Gabriela Locul II🥈
Rîșcani Liceul Teoretic "Liviu Damian" Diacova Janna The Itch Latcovschi Cătălin, Lupașcu Dumitru Locul III🥉
Chișinău Liceul Teoretic "Iulia Hasdeu" Moglan Viorica Vixas Vornic Daniela, Afanasiuc Alexandra Mențiune
Aplicații Mobile
Raion Denumirea instituției de învățământ Numele, prenumele profesorului Denumirea echipei Membrii echipei

Locul

Florești Liceul Teoretic „Miron Costin” Rotari Tatiana App2Flex Grosu Irina
Gîdei Sebstian
Locul I🥇
Florești Liceul Teoretic „Miron Costin” Rotari Tatiana Green Code Vlad Coșciug
Gheorghe Manolache
Locul II🥈
Criuleni Liceul Teoretic ”Mihai Stratulat” Frunza Elena Ducks Vîntu Vlad
Banaga Maxim
Locul III🥉
Chișinău Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” Feghiu Aurelia GN4Y(GreenNatureForYou) Rotari Cristina
Roșca Iana
Mențiune
Inteligența Artificială
Raion Denumirea instituției de învățământ Numele, prenumele profesorului  Denumirea echipei

Membrii echipei

Locul

Chișinău Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu” Moglan Viorica DE-tech Balamatiuc Eduard
Gheorghieș Daria
Locul I🥇
Chișinău Liceul de Creativitate şi Inventică "Prometeu-Prim" Zaim Sofia ThinkAhead AI Davidescu Vlad
Copaci Andrei
Locul II🥈
Chișinău Liceul Teoretic Republican  "Aristotel" Papuc Marcela Digital Dream Meriacre Ciprian
Baluțel Daniela
Locul III🥉
Chișinău Liceul Teoretic Republican  "Aristotel" Papuc Marcela Bio Geeks Mițu Vlad
Coroliuc Arina
Mențiune
C/C++
  Raion Denumirea instituției de învățământ Numele, prenumele profesorului Indicați denumirea echipei Membrii echipei Locul
Gimnaziu
Primul an de studii
 Chișinău Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu" Moglan Viorica TehnoIuHas Zlotea Ion
Moglan Nikita
Locul I🥇
 Chișinău Liceul Teoretic „Gheorghe Asachi” Ciobanu Mariana Hawking Miron Cristian
Milicov Emilian
Locul II🥈
Chișinău Liceul Teoretic „Mihai Viteazul" Svetlana Schițco M Viteazul_4 Maciura Laurentiu
Grosu Teodor
Locul III🥉
 Hîncești Liceul Teoretic „Ștefan Holban” Mandiș Elena CarpenTerra Pleșca Gheorghe
Cărpineanu Nicolae
Mențiune
Liceu
Primul an de studii
 Chișinău Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu" Moglan Viorica TehnoIuHas Eduard Balamatiuc
Vornic Daniela
Locul I🥇
Chișinău Liceul Teoretic „Mircea Eliade” Papuc Marcela "Brute Force" Alexandru Grosu
Chitoroagā Nikita
Locul I🥇
 Chișinău Liceul Teoretic ”Ion Creangă” Juc Viorica ITGreen Emilia Pîrțac
Roșca Ștefan
Locul II🥈
 Chișinău Liceul Teoretic „Mircea Eliade” Vasilache Grigore EVA Vlad Vieru
Pleșu Elena
Locul III🥉
Liceu
Al doilea an de studii
Chișinău Liceul Teoretic “Orizont” Durlesti Corlat Sergiu Delta Veaceslav Guzun
Eșanu Mihai
Locul I🥇
 Bălți Liceul Teoretic „Dmitrie Cantemir” Bîrsan Valentin Runtime Boosters Данил Кононов
Shimshilashvili Iacov
Locul II🥈
 Chișinău Liceul Teoretic Republican ,,Aristotel" Papuc Marcela Algo Glory Ciprian Meriacre
Calincu Maxim
Locul III🥉
 Ialoveni Liceul Teoretic „Petre Ștefănucă” Ionaș Ludmila Eagles Leonid Cerchez
Negru Andrei
Mențiune

 

Documente